A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Тальнівська Районна Державна Адміністрація
Черкаська область, Тальнівський район

Тальнівський відділ обслуговування громадян ГУ Пенсійного фонду України

//-//-//

Щодо призначення дострокової пенсії учасникам АТО

//-//-//

Від сплати страхових внесків залежить розмір майбутньої пенсії

 

Відбулося проведення індексації пенсій

Кабінет Міністрів України затвердив постанову про проведення індексації у березні 2019 року.

 Для індексації пенсій буде впроваджена нова формула, передбачена пенсійною реформою на виконання положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій», ухваленого Верховною Радою ще в жовтні 2017 року.

Якщо раніше пенсії індексувалися тільки непрацюючим пенсіонерам, то тепер перерахують усім тим, кому вони призначені згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

А тепер зупинимося на самій сутності змін. Під час індексування враховуватимуть три показники: оновлену заробітну плату, рівень інфляції (50%) та зростання середніх заробітних плат за 2018 рік, з яких було сплачено єдиний соціальний внесок, порівняно з 2017 роком (50%).

Індексація відбудеться на базі так званої оновленої заробітної плати в розмірі 3764,40 грн. (це середній заробіток по країні за період з 2014-2016 років). Зараз зарплатна база для розрахунку розміру пенсії практично в усіх пенсіонерів становить 3764,40 грн. І саме її (а не частину розміру пенсійної виплати, як раніше) буде проіндексовано 1 березня 2019 року. Тобто 3764,40 грн. помножать на відповідний коефіцієнт, в розмірі 1,17. Він становитиме суму таких показників: 50% інфляції за 2018 рік і 50% приросту зарплати, з якої сплачувався єдиний соціальний внесок.

Звертаємо увагу, що сума підвищення пенсії внаслідок індексації буде залежати від індивідуальних коефіцієнтів страхового стажу та заробітної плати кожної конкретної людини. Адже проіндексовану зарплатну базу множитимуть саме на ці коефіцієнти. І чим більшими були стаж людини та її заробіток, тим вище стане розмір пенсійної виплати після індексації.

Постановою, передбачено, що у разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії, не досягає 100 гривень, встановлюється доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії. Також, установлено одноразову доплату до пенсії особам, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 1 січня 2019 р. та збільшеного на коефіцієнт 1,61. Розмір доплати становитиме 1497,00*1,61 = 2410,17 грн. Виплата одноразової доплати до пенсії проводиться рівними частинами у березні та квітні 2019 року: в березні 2019 – 1205,09 грн., в квітні 2019 – 1205,08 грн.

Одноразова доплата до пенсії проводиться для осіб, у яких:

  • загальний розмір пенсії з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) після проведеного розрахунку не перевищує 1669,20 грн.:
  • наявність у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу та у чоловіків 25 років, а у жінок 20 років страхового стажу (для осіб, яким пенсія призначена до набрання чинності Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи»);
  • по пенсіях, призначених в разі втрати годувальника доплата встановлюється до загального розміру.

 

Сума одноразової  доплати до пенсії, не включається до середньомісячного сукупного доходу сім’ї при розрахунку розміру житлової субсидії та при визначенні права на надання пільг окремим категоріям громадян згідно з Порядком надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 389.

 

//-//-//-//

До уваги споживачів, які одержують житлову субсидію!!

 

  З березня 2019 року змінюється механізм виплати житлових субсидій. Для домогосподарств, яким субсидія призначена до 31 грудня 2018 року, починаючи з субсидії за лютий 2019 року вона буде виплачуватись готівкою. Для домогосподарств, яким субсидія призначена з січня 2019 року, її надання здійснюється у грошовій безготівковій формі, шляхом перерахування коштів АТ «Ощадбанк» для подальших розрахунків з надавачами послуг.

         Інформуємо, що розмір призначеної субсидії на оплату житлово – комунальних послуг за  лютий 2019 року буде виплачено:

  • пенсіонерам – Пенсійним фондом України разом з пенсійної виплатою (доставка/виплата субсидії буде здійснена поштою або її буде зараховано на пенсійний банківський рахунок);
  • особам, які не одержують пенсію, -  АТ «Ощадбанк» шляхом виплати субсидії через банківський грошовий переказ (для цього необхідно після 12 березня 2019 року звернутись до будь – якого відділення банку з паспортом та ідентифікаційним кодом).

         Звертаємо увагу, що після отримання субсидії готівкою споживач має забезпечити оплату спожитих послуг, оскільки наявність простроченої заборгованості унеможливить подальше надання державної підтримки.

 

Начальник відділу                                                                  Н.ТОЛДОНОВА

 

//-//-//-//

З 1 грудня на громадян чекає підвищення соціальних стандартів

Пенсійний фону України інформує. що з 1 грудня 2018 року буде проведений індивідуально – масовий перерахунок. Підставою для зміни розміру виплати пенсій з 1 грудня цього року є зміна прожиткового мінімуму. Мінімальний розмір пенсії збільшиться у грудні з 1 452 грн до 1 497 грн, тобто, на 45 гривень. Для проведення такого перерахунку до органів Фонду звертатись не потрібно. Його буде проведено автоматично. Найбільше перерахунок торкнеться тих пенсіонерів, які мають повний стаж – жінки 30 років, чоловіки – 35

 

 

 

 

//-//-//-//-//

СМС-інформування та довідки з QR-кодом, — Пенсійний фонд України запровадив нові сервіси

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування