A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Тальнівська Районна Державна Адміністрація
Черкаська область, Тальнівський район

Перспективи розвитку кооперації на Тальнівщині

 

Передовий досвід

Наморожівський «Familycheese»: звенигородський кооператив розвиває власну «сирну» справу

Десять видів сирів, тонна переробленого молока за добу, безліч поціновувачів якісного та смачного сиру – звенигородський кооператив «Дружба плюс» уже майже два роки розвиває свою справу у селі Неморож Звенигородського району. У планах – розширення виробництва. Як працює молочарський кооператив оглянув перший заступник очільника області Тарас Висоцький.

Історія сироваріння кооперативу «Дружба плюс» розпочалася наприкінці вересня 2017 року, каже керівник об’єднання Олександр Фесенко. Відтоді тут налагодили виробництво й продаж твердих та м’яких сирів. Перевіряють якість продукції у власній лабораторії.

Рікотта, моцарелла за власною технологією, гауда за голландською рецептурою, «вершковий» зі спеціями, натуральне масло, маскапоне, плавлений сир – цю та іншу продукцію під торговою маркою «Familycheese» знає широке коло поціновувачів. Знайти сири «Familycheese» можна навіть у київських магазинах.

Керівник кооперативу визнає, що вони готові до розширення виробництва. Адже попит є, однак немає потужностей для його задоволення.

– Зараз ми переробляємо до тонни молока за добу, – розповідає Олександ Фесенко. – Однак, закупивши додаткове обладнання, могли би збільшити цей показник до 4-х, як це, власне, й закладено у проекті будівництва. Втілювали наше виробництво за європейськими стандартами: на одну рамку заїжджає молоко, а з іншої вже відвантажуємо готову продукцію. Звісно, ми могли би почати з ферми, втім переробка дає можливість побачити і показати людям уже готову продукцію. Тож зараз співпрацюємо з місцевою фермою, де закуповуємо молоко.

Підтримати місцевого виробника готові на обласному й районному рівнях. У межах обласної програми підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та сімейних фермерських господарств в області до 2020 року в обласному бюджеті на цей рік передбачено два мільйони гривень для фінансової підтримки на умовах співфінансування. За умовами програми, розмір обласних бюджетних коштів визначається з розрахунку не більше 70 % від вартості техніки, садивного матеріалу та сільськогосподарських тварин. Частка коштів одержувачів та/або коштів співфінансування з інших місцевих бюджетів становить не менше 30 %.

– Якість та технологічність – ось основні принципи роботи тутешнього кооперативу, – коментує перший заступник голови ОДА Тарас Висоцький. – Кооператив «Дружба плюс» поставив для себе високу планку та тримають її. Тож маємо зі свого боку підтримувати тих, хто працює на «продукційний» імідж області. Наші виробники незмінно популярні на всеукраїнських виставках. Тут же знаходять партнерів та клієнтів. Наразі чекаємо рішення на липневій сесії про спрямування 30 необхідних відсотків для співфінансування від районних депутатів, аби кооператив отримав можливість розширювати виробництво.

 

Сільськогосподарська кооперація: можливості та перспективи

 

Тальнівською районною філією Черкаського ОЦЗ було організовано та проведено засідання клубу для зареєстрованих безробітних «Територія успіху» на тему: Сільськогосподарська кооперація: можливості та перспективи, за участю представників Управління агропромислового розвитку Тальнівської РДА.

Мета заходу: ознайомлення з особливостями створення та функціонування сільськогосподарських кооперативів, можливостями сільськогосподарської кооперації, як способу ефективної самозайнятості на селі, роллю сільськогосподарських кооперативів в світі та основними принципами їх створення та функціонування в Україні.

Спеціаліст з профорієнтації Тальнівської районної філії Черкаського ОЦЗ Олена Липкань ознайомила учасників заходу з видами сільськогосподарських кооперативів, законодавчою базою, основними правами та обов’язками членів кооперативу, станом сільськогосподарської кооперації в Україні та Черкаській області. У ході проведення заходу також обговорювались інші ключові організаційні питання при створенні кооперативу. Учасників ознайомлено з особливостями діяльності сільськогосподарських кооперативів Європи та успішними прикладами кооперації в Україні.

Пересунько Леся, начальник відділу координації землеустрою управління АПР Тальнівської РДА, розповіла про державні програми підтримки кооперативів, гранти, як спосіб залучення додаткового капіталу.

Семінар пройшов досить жваво та пізнавально, безробітні задавали багато запитань, які їх цікавили та отримали кваліфіковані та вичерпні відповіді на них.

 

ЯК І НАВІЩО СТВОРЮВАТИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ КООПЕРАТИВИ

 

 

 

 

«Кооперація – фундамент перебудови сільського господарства», – Ігор Колодка

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування