A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Тальнівська Районна Державна Адміністрація
Черкаська область, Тальнівський район

Тальнівське відділення ДПІ Звенигородського управління ГУ ДПС у Черкаській області

-//-//-//-

Черкаська область спрямувала до бюджетів 11,9 мільярдів гривень податків

-//-//-//-

Програмний РРО

-//-//-//-

Статистика ГУ ДПС у Черкаській області:

 новозареєстровані платники – 2019, розгляд справ у судах

-//-//-//-

Головне управління ДПС у Черкаській області звертає увагу,

як діяти у разі звернення шахраїв!

-//-//-//-

Закони про РРО для ФОП – єдинників

-//-//-//-

Пільги учасникам АТО/ООС щодо сплати податків

-//-//-//-

Операція «Урожай – 2019» за 10 місяців

-//-//-//-

В ДПС нагадали про найближчі «гарячі» дати

-//-//-//-

До уваги платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

-//-//-//-

Новації у сфері застосування РРО

​​​​​​​-//-//-//-

Яка сума благодійної допомоги не оподатковується у осіб, що проживають на території проведення АТО/ООС та внутрішньо переміщених осіб

​​​​​​​-//-//-//-

Статистика ГУ ДПС у Черкаській області: Антикорупційні заходи ДПС, відшкодування ПДВ, перевірки та розгляд справ у судах

​​​​​​​-//-//-//-

Право на податкову знижку за навчання

​​​​​​​-//-//-//-

ДПС закликає платників рішуче відмовлятися від співробітництва з шахраями, які видають себе за податківців

​​​​​​​-//-//-//-

Доповнено правила реєстрації

 в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків

​​​​​​​-//-//-//-

Статистика ГУ ДПС у Черкаській області: антикорупційні заходи ДПС, відшкодування ПДВ, перевірки СГ та розгляд справ у судах

​​​​​​​-//-//-//-

Поточні результати деклараційної кампанії – 2019 та нагадування про відповідальність декларантів

​​​​​​​-//-//-//-

Право  на податкову соціальну пільгу: актуальна інформація для роботодавців і працівників

 //-//-//-//-//-//  

Черкаська область спрямувала до бюджетів 10,6 мільярдів гривень податків

 

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що за десять місяців п.р. від Черкаської області до бюджетів всіх рівнів надійшло 10,6 млрд. грн. податків, зборів, платежів. Це на понад 1,7  млрд. грн. більше, ніж за січень-жовтень минулого року.

Збір до державного бюджету України становить 4,7 млрд. гривень (+958 млн.грн. порівняно з показником минулого року).

Місцеві бюджети Черкаської області отримали 6 млрд. гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження більші на 761 млн. гривень. Зокрема, надійшло 3,6 млрд. грн. податку на доходи фізичних осіб, 951 млн. грн. єдиного податку, 757 млн. грн. земельного податку, орендної плати за землю та 338 млн.грн. акцизного податку.

Також перераховані і одразу спрямовані на забезпечення пенсійного страхування та виконання державних соціальних виплат 4,3 млрд. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Порівняно з показником десяти місяців минулого року перераховано на 698 млн.грн. більше.

Головне управління ДПС у Черкаській області дякує платникам за сумлінне виконання зобов’язань.

  • //-//-//-//-//-//  
  • "Урожай" на Черкащині: результати 9 місяців

      Поточні результати операції «Урожай – 2019» повідомив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб головного управління  ДПС у Черкаській області Микола Кислинський

     Так, внаслідок підвищення сільськогосподарськими підприємствами рівня оплати праці відповідно зросли податки із заробітної плати.

     Зокрема надійшло 597445 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), 64511 тис.грн. військового збору та 460290 тис.грн. єдиного внеску.

     Лише за серпень 667 сільськогосподарських підприємств області збільшили фонд оплати праці на 20430,7 тис.грн. На 72 відс. таке збільшення відбулося за рахунок додаткового офіційного працевлаштування 1796 осіб.

      Як результат проведеної ДПС інформаційно - роз’яснювальної роботи залучено до оподаткування 2895 власників сільськогосподарської техніки, 483 з яких – власники комбайнів. Останні задекларували 28,2 млн.грн. отриманих доходів. 

      За півроку до бюджету надійшло 321,3 млн.грн. ПДФО із орендної плати за паї. Загалом за цей рік очікується 650 млн.грн. податку із орендної плати. Микола Кислинський нагадав, що за нормами Податкового та Бюджетного кодексів України податок із орендної плати за паї сплачується до місцевого бюджету за місцезнаходженням об’єктів оренди (суборенди, емфітевзису). Податковим агентам і платникам, які самостійно перераховують податок на доходи фізичних осіб, слід обов’язково враховувати вказану законодавчу норму при заповненні платіжних документів на сплату ПДФО.

       Також він зазначив, що розмір орендної плати за 1 га ріллі, який минулого року більше ніж удвічі перевищував середній показник по Україні, збільшиться на Черкащині ще на 15,2 відс. до 4060 грн. за 1 га. Середній розмір орендної плати за паї по області – 9,8 відс. від нормативно – грошової оцінки земельних ділянок.

      Податківці в рамках «Урожаю» уже залучили до оподаткування 16528 одноосібників, які самостійно обробляють земельні ділянки площею понад 2 га та продають надлишки власно вирощеної продукції. Платники цієї категорії уже сплатили ПДФО з 178,3 млн.грн. доходів.

      Щодо перевірочної роботи. Проведеними перевірками сільськогосподарських підприємств донараховано до сплати до бюджету 3449 тис.грн. ПДФО, 291,9 тис.грн. військового збору та 4440,4 тис.грн. єдиного внеску.

 

      Операція «Урожай» спрямована на досягнення:

1. Легалізації доходів населення та збільшення надходжень до бюджетів та страхових фондів.

2. Виявлення орних земель, які обробляються без належних документів та сплати податків.

3. Збільшення доходів сільського населення за рахунок підвищення розміру заробітної плати та орендної плати за паї.

 

        Робота податкової служби в рамках операції «Урожай» здійснюється за напрямами:

- контроль за виплатою реальної заробітної плати, виявлення та легалізація праці найманих осіб;

- контроль за виплатою орендної плати за паї та сплатою відповідних платежів до бюджету;

- контроль за декларуванням доходів одноосібниками та власниками сільгосптехніки;

- виявлення фактів незаконного використання сільгоспугідь та не за цільовим призначенням;

- боротьба із схемами ухилення від оподаткування в сільському господарстві.

 

Загалом в області з початку року у тому числі в рамках операції «Урожай» за результатами роботи працівників ДПС Черкаської області у складі робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення роботодавці додатково уклали понад 10508 трудових угод з найманими працівниками.

 

//-//-//-//-//-//   

Є чотири мільярди гривень єдиного внеску

 

        Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від платників Черкаської області перетнули чотирьохмільярдну позначку та склали на сьогодні 4 122 млн.грн. Це на понад 500 млн.грн. більше, ніж за січень – жовтень 2018 року. А за десять місяців поточного року очікується надходження 4,321 млрд.грн. єдиного внеску (+683 млн.грн. до відповідного показника десяти місяців минулого року).

        За інформацією управління обслуговування платників головного управління ДПС у Черкаській області на обліку в ДПС знаходиться 109202 платники єдиного внеску. 30723 з них – юридичні особи, 78479 – фізичні особи, у т.ч. ФОП.

        У зв’язку з настанням граничного терміну сплати зобов’язань з ЄСВ за третій квартал п.р. за себе для фізичних осіб – підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та членів фермерського господарства – 21 жовтня  наголошуємо, що єдиний внесок починаючи з 1 жовтня перераховується виключно на рахунки ДПС для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, відкриті Державною казначейською службою України відповідно до вимог стандарту IВАN.

       Їх можна завантажити у розділі «Бюджетні рахунки» субсайту територіальних органів ДПС у Черкаській області: Реквізити рахунків для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування (діють з 1 жовтня 2019 року)   та переглянути у центрах обслуговування платників державних податкових інспекцій Черкаської області.

       Реквізити рахунків по Україні можна завантажити  у розділі «Бюджетні рахунки» порталу ДПС України.

        У разі помилкової сплати сум ЄСВ на невідповідний рахунок платники мають змогу повернути кошти.

        Варто знати, що:

1) таке повернення здійснюється відповідно до Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 №6;

2) кошти повертаються у порядку календарної черговості та на підставі заяви платника про таке повернення;

3) у разі помилкової сплати сум єдиного внеску на невідповідний рахунок заява подається до органу ДПС, на рахунок якого сплачено кошти за формою, визначеною у додатку 1 до Порядку №6;

4) у разі помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на рахунок з обліку доходів бюджету заява подається до ДПС за місцем обліку помилково сплачених коштів у довільній формі із зазначенням суми та напрямку повернення;

5) у разі помилкової сплати ЄСВ на невідповідний рахунок підприємцю/особі, яка провадить незалежну професійну діяльність/члену фермерського господарства, незважаючи на своєчасне і в повному обсязі перерахування внеску, внаслідок неправильно спрямування коштів доведеться сплатити штраф та пеню.

 

       Нагадуємо суму ЄСВ до сплати – у 2019 році не менше 918,06 грн. за місяць та не менше 2754,18 грн. за квартал. Вказане не стосується осіб, звільнених законодавством від сплати внеску. Звільнення від сплати єдиного внеску за себе передбачено для ФОП та членів фермерського господарства, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

       Не передбачено звільнення від сплати єдиного внеску для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

//-//-//-//-//-//

 

Початок роботи Головного управління ДПС у Черкаській області

29 серпня розпочато виконання Головним управлінням ДПС у Черкаській області функцій і повноважень Головного управління ДФС у Черкаській області, що припиняється. Відповідний наказ Головного управління ДПС в області від 29.08.2019 №24 «Про початок діяльності Головного управління ДПС у Черкаській області» підписав в.о. начальника Віктор Гусак.

Попередньо була проведена державна реєстрація Головного управління ДПС в області, затверджено структуру, штатний розпис та кошторис, переведено з ГУ ДФС у ГУ ДПС 30% працівників.

Ідентифікаційний код Головного управління ДПС у Черкаській області: 43142920

Адреса: 18002, м.Черкаси, вул.Хрещатик, 235

Виконання обов’язків начальника Головного управління ДПС у Черкаській області покладено 30.07.2019 на заступника начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Гусака Віктора Григоровича: https://is.gd/oceWA4 Відповідні накази (про призначення та покладання обов’язків керівника) від 30.07.2019 №№49-о, 75-о підписав Голова Державної податкової служби України Верланов Сергій Олексійович.

Нагадаємо, 28 серпня розпочала роботу Державна податкова служба України. Розпорядження Уряду від 21 серпня 2019 №682-р про початок роботи Державної податкової служби України 28.08.2019 опубліковане на Урядовому порталі.

Кабінет Міністрів передав Державній податковій службі функції з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС.

Офіційний вебпортал Державної податкової служби України www.tax.gov.ua Електронний кабінет: https://cabinet.tax.gov.ua/

 

//-//-//-//-//-//

 

Важливі  податкові події останніх днів серпня

 

       Від 28 серпня працює Державна податкова служба України. Цього дня  Розпорядження Уряду від 21 серпня 2019 р. №682-р про початок роботи Державної податкової служби України опубліковане на Урядовому порталі.  Детальніше про це: http://www.tax.gov.ua/media-tsentr/novini/389736.html

 

//-//-//-//-//-//      

Від 28 серпня працює Офіційний вебпортал Державної податкової служби України www.tax.gov.ua

 

       Від 28 серпня підписання повідомлень ДПС (квитанцій, інформаційних розсилок, тощо) здійснюється окремим кваліфікованим сертифікатом, призначеним для накладання кваліфікованого електронного підпису:

ДПС _ОТРИМАНО_1.cer;

зашифрування повідомлень на ДПС (звітність, тощо) здійснюється окремим кваліфікованим сертифікатом, призначеним для шифрування:

ДПС _ОТРИМАНО_2.cer.

Також відбулася заміна кваліфікованих технологічних сертифікатів
API «Електронного кабінету»
:

ДПС _ОТРИМАНО ЕК_1.cer;

ДПС_ОТРИМАНО ЕК_2.cer.

 

Вхід до Електронного кабінету тепер здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua/ Водночас до завершення заходів з реорганізації Державної фіскальної служби України для зручності користувачів вхід до Електронного кабінету буде можливим і за адресою: https://cabinet.sfs.gov.ua/

 

29 серпня розпочато виконання Головним управлінням ДПС у Черкаській області функцій і повноважень Головного управління ДФС у Черкаській області, що припиняється. Про це виданий наказ Головного управління ДПС в області від 29.08.2019 №24. Ідентифікаційний код Головного управління ДПС у Черкаській області: 43142920 Адреса: 18002, м.Черкаси, вул.Хрещатик, 235. Виконання обов’язків начальника Головного управління ДПС у Черкаській області покладено 30.07.2019 на заступника начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Гусака Віктора Григоровича: https://is.gd/oceWA4 Відповідні накази (про призначення та покладання обов’язків керівника) від 30.07.2019 №№49-о, 75-о підписав Голова Державної податкової служби України Верланов Сергій Олексійович.

 

      ДФС та Державне казначейство України звертають увагу, що з 1 жовтня 2019 року почнуть діяти нові рахунки для сплати податків, зборів, платежів та ЄСВ. Державною казначейською службою України на виконання пункту З Постанови Правління Національного банку України від 28.12.2018 №162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунка (ІВАN) в Україні» здійснено заміну діючих рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів відповідно до вимог стандарту IВАN (29 літерно-цифрових символів) із збереженням довжини номера рахунку аналітичного обліку - не більше 14 цифрових символів.

     Перехід на міжнародні номери рахунків при обслуговуванні бюджетів за доходами буде здійснено Казначейством з 1 жовтня 2019 року.

     Платникам варто готуватися до правильної сплати з 1 жовтня податків, зборів, платежів – на бюджетні рахунки, відкриті відповідно до вимог стандарту ІВАN.     Реквізити рахунків можна буде завантажити з  порталу ДПС (розділ «Бюджетні рахунки»), з порталу ДФС (розділ «Бюджетні рахунки»), або переглянути в центрах обслуговування платників.

      Реквізити рахунків з ЄСВ змінюватимуться з 1 листопада 2019 року.

      Позиція ДФС щодо застосування штрафних санкцій за порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних – погоджена Міністерством фінансів України (лист від 20.08.2019 № 11320-10-5/21041). Штрафні санкції за порушення термінів та порядку реєстрації акцизної накладної/розрахунку коригування, другого примірника акцизної накладної/другого примірника розрахунку коригування вперше починають застосовуватись із 1 жовтня 2019 року, тобто такі штрафні санкції можуть бути застосованими до акцизних накладних, розрахунків коригування до них, дата реєстрації яких в ЄРАН починається з 1 жовтня 2019 року. Детальніше: https://is.gd/5YcSdc

 

//-//-//-//-//-//

До введення в дію нових рахунків для сплати податків – менше місяця, а для сплати ЄСВ – 41 день відсьогодні!

        Платникам варто готуватися до правильної сплати з 1 жовтня податків, зборів, платежів – на бюджетні рахунки, відкриті відповідно до вимог стандарту ІВАN. Також нагадуємо, що банки до 31 жовтня самостійно здійснюють зміну рахунків платників відповідно до вимог стандарту IBAN і повідомляють про це зокрема ДПС. А платники єдиного внеску перераховуватимуть ЄСВ на рахунки відкриті відповідно до вимог стандарту ІВАN з 1 листопада. Детально про це – у коментарі головного управління ДПС у Черкаській області.

 

    //-//-//-//-//-//

    Від 5 серпня оновлюються банківські рахунки

        Нагадаємо, від 5 серпня, з набранням чинності Постановою Правління НБУ від 28.12.2018  №162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні»: https://is.gd/Xg6YhV , банки зобов’язані з 5 серпня до 31 жовтня 2019 року самостійно здійснювати зміну (не за ініціативою клієнта) діючих рахунків клієнтів відповідно до вимог стандарту IBAN із збереженням довжини номера рахунку аналітичного обліку - не більше 14 символів (п.3) та повідомляти контролюючі органи про нові рахунки клієнтів - платників податків, відкриті з 5 серпня за стандартом IBAN; з 5 серпня до 31 жовтня про змінені рахунки платників за стандартом IBAN та про  закриття рахунків платників податків (п.4).

       Оновлені електронні форми документів для повідомлень розміщено на офіційному вебпорталі ДПС у розділі: «Електронна звітність > Програмний модуль для формування та направлення повідомлень про відкриття/закриття рахунків > Форми електронних повідомлень про відкриття/закриття рахунків»

 

    //-//-//-//-//-//

  Від 1 жовтня – нові рахунки для сплати податків і зборів

      Державна казначейська служба України на виконання пункту З Постанови Правління Національного банку України від 28.12.2018 №162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунка (ІВАN) в Україні» здійснила заміну діючих рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів відповідно до вимог стандарту IВАN (29 літерно-цифрових символів) із збереженням довжини номера рахунку аналітичного обліку - не більше 14 цифрових символів.

     Перехід на міжнародні номери рахунків при обслуговуванні бюджетів за доходами буде здійснено Казначейством з 1 жовтня 2019 року.

     Платникам варто готуватися до правильної сплати з 1 жовтня податків, зборів, платежів – на бюджетні рахунки, відкриті відповідно до вимог стандарту ІВАN

      Реквізити рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів можна завантажити з  порталу ДПС (розділ «Бюджетні рахунки»): http://www.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/ з субсайту територіальних органів ДПС у Черкаській області: https://is.gd/rcdFJM та переглянути у центрах обслуговування платників.

      Реквізити рахунків розміщені на порталі Державної казначейської служби України: https://is.gd/BbfQaw

 

    //-//-//-//-//-//

  Від 1 листопада – нові рахунки для сплати ЄСВ

      Державна казначейська служба України звернула увагу платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що починаючи з 1 листопада ЄСВ потрібно буде сплачувати на  рахунки відкриті в Казначействі (код банку - 899998) за стандартом ІВАN. Посилання на повідомлення: https://is.gd/bNcZJB

      Реквізити нових рахунків з ЄСВ будуть викладені на порталі ДПС (розділ «Бюджетні рахунки»), субсайті територіальних органів ДПС у Черкаській області  та розміщені у центрах обслуговування платників.

      Головне управління ДПС у Черкаській області готує для зручності платників коментар (з прикладами), як правильно і без помилок перераховувати з наступного місяця податки, збори, платежі та з 1 листопада – ЄСВ.

//-//-//-//-//

7 місяців підрозділ аудиту головного управління ДФС у Черкаській області донарахував порушникам  361,2 млн.гривень

          У січні-липні 2019 року підрозділи аудиту головного управління ДФС у Черкаській області провели 34  планові перевірки платників податків, 154 – позапланові перевірки.

          За результатами контрольно-перевірочної роботи донараховано порушникам законодавства до сплати до бюджету 361,2 млн.грн.

Так, зокрема донараховано до сплати в бюджет 3,5 млн.грн. підприємству – будівельнику доріг i автострад. Проведеною перевіркою даного платника було встановлено заниження ним податку на прибуток, податку на додану вартість, недоутримання  податку на доходи під час виплати доходів підприємцям, недоплату  військового збору та порушення термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Данараховану суму і санкції платник перерахував в повному обсязі.

          Щодо найбільш поширених порушень, виявлених перевірками аудиту, то це: проведення платниками нереальних операцій з придбання товарів або послуг, які не відбувалися (не надавалися) у обсягах, які вказані в первинних документах, в тому числі через неможливість їх реальної поставки, оскільки у постачальника немає ресурсів, необхідних для виробництва, зберігання і транспортування таких товарів; порушення порядку ведення бухгалтерського та податкового обліку; відсутність первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку та документів, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством; порушення строків розрахунків в іноземній валюті за імпортними/експортними операціями.

        Загалом в Україні у січні-липні п.р. підрозділами аудиту було проведено 2,8 тис. планових перевірок платників податків, 7,5 тис.  позапланових перевірок та 2,0 тис. зустрічних звірок. Донараховано до бюджету 22,7 млрд. грн.

 

        Прочитати про піврічні результати роботи управління аудиту головного управління ДФС у Черкаській області та огляд характерних порушень податкового законодавства, виявлених перевірками:  https://is.gd/0TkRGs

//-//-//-//

Перевірте правильність перерахування податків з орендної плати за земельну ділянку (пай) у 2018-2019рр.!

 

Переваги подачі звітності в електронному вигляді!

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування