Тальнівська Районна Державна Адміністрація
Тальнівський район, Черкаська область

Тальнівська районна філія обласного Центру зайнятості

//-//-//-//-//

Профорієнтаційна робота в літніх таборах

 

     З початком літніх канікул профорієнтаційна робота у службі зайнятості набуває нових форм. Щоб відпочинок дітей став змістовним і корисним потрібно правильно його організувати. До роботи вихователів пришкільних таборів долучаються й фахівці служби зайнятості, які заздалегідь планують свою профорієнтаційну роботу.

Так, 11 червня фахівець Тальнівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Вікторія Школьна  провела інтерактивний захід для молоді  в пришкільному таборі відпочинку Тальнівської ЗОШ №3.

         Метою зустрічі було розширення проінформованості дітей про світ професій; надання профорієнтаційної допомоги у свідомому професійному самовизначенні через пізнавально-розважальні форми профорієнтаційної роботи; сприяння розвитку у молоді спрямованості на самопізнання і власну активність як основи професійного самовизначення; популяризації професій, які є актуальними на ринку праці регіону серед учнівської молоді; формування в школярів свідомого ставлення до вибору професії.

Дітям у жвавій та веселій атмосфері допомогли зорієнтуватися у величезному світі професій, задуматися над власним професійним вибором. І все це вони робили, граючись, відгадуючи загадки, беручи участь у різноманітних конкурсах, зокрема конкурсі малюнку на папері «Моя майбутня професія». Всього заходом охоплено 45 дітей.

 

//-//-//-//-//

Історія працевлаштування безробітного  жителя Тальнівщини – колишнього учасника АТО 

 

Після повернення з території антитерористичної операції бійці намагаються швидше адаптуватися до мирного життя. Найкращим способом адаптації для демобілізованих є робота. Тим, кому не вдалося вирішити його самотужки, допомагає служба зайнятості. Розв’язання проблем зайнятості безробітних, в тому числі учасників АТО, залежить не лише від активної політики держави та служби зайнятості, а й від самої людини: її мобільності, активності, прагнення до навчання, роботи та гідного життя. Фахівці служби зайнятості здійснюють комплексний та індивідуальний підхід в питанні надання безробітним якісних соціальних послуг, пов’язаних з працевлаштуванням. Фахівці Тальнівської районної філії Черкаського ОЦЗ активно взаємодіють з місцевими роботодавцями та іншими партнерами у напрямку працевлаштування військовослужбовців, які повертаються із зони АТО.

Яскравим прикладом слугує проведена робота з безробітним із числа учасників АТО Новіковим Олександром, який скористався послугами Тальнівської районної філії Черкаського ОЦЗ для вирішення питання свого працевлаштування. Після повернення із зони бойових дій Олександр зареєструвався у центрі зайнятості, маючи 12 років страхового стажу та професію «Агронома», але бажання працювати за даною професією не було, як і не було для нього підходящої роботи. Фахівці надали інформацію щодо послуг служби зайнятості, ознайомили з наявними вакансіями, запропонували взяти участь у тренінгах щодо успішної адаптації в умовах мирного життя та долучитись до профінформаційного групового заходу «Інформаційний семінар для військовослужбовців та учасників АТО». За результатами співбесіди та психодіагностичного обстеження Олександр продемонстрував високу мотивацію та чудові здібності для проходження професійної адаптації та отримання нової професії «Електрогазозварник».

І коли з’явилася вакансія Електрогозозварника в ТОВ «Тальнівський щебзавод» Олександру було запропоновано пройти професійне навчання, за відповідною професією в Уманському професійному ліцеї, за направленням служби зайнятості під замовлення роботодавця.

Така форма професійного навчання дозволила безробітному, отримати нову затребувану професію на місцевому ринку праці, а набуті знання і вміння дали можливість закріпитися на робочому місці. Після успішного проходження професійного навчання Олександр був працевлаштований до зазначеного роботодавця на посаду «Електрогазозварника».

Тож, фахівці центру зайнятості бажають пану Олександру міцного здоров’я та професійних успіхів на новому місці роботи.

//-//-//-//-//

Результати анкетування роботодавців

щодо потреби  у працівниках у 2019 році

 

З  липня 2018 року на сайті державної служби зайнятості (www.dcz.gov.ua) запроваджено опитування роботодавців щодо потреби в працівниках у розрізі професій шляхом анкетування в «персональних кабінетах роботодавців».

В опитуванні щодо потреби в кадрах на 2019 рік взяли участь 13тис. роботодавців, які повідомили про потребу у працівниках –
46 тис. осіб.

За видами економічної діяльності, найбільшою потреба у працівниках буде на підприємствах промисловості (32%), сільського господарства (30%), у сфері торгівлі (9%).

Найбільший попит роботодавців буде спостерігатися на кваліфікованих робітників:водіїв, трактористів, слюсарів, операторів котельні, швачок, електрогазозварників, токарів, електромонтерів, дорожніх робітників, малярів,  робітників з догляду за тваринами, машиністів конвеєра,  машиністів екскаватора, машиністів крана.

Також будуть затребувані працівники сфери торгівлі,  послуг та соціальної роботи:продавці, кухарі, охоронники, молодші медичні сестри, офіціанти,покоївки, соціальні робітники.

Серед фахівців очікується потреба у вчителях, фармацевтах, провізорах, бухгалтерах, менеджерах зі збуту, спеціалістах державної служби.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані будуть підсобні робітники, вантажники, укладальники-пакувальники, прибиральники.

Запрошуємо роботодавців району долучитися до реєстрації електронного кабінету вашого підприємства. За додатковою інформацією звертайтеся до Тальнівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості: вул. Майданецька, буд.13/1, конт. телефон (04731) 3-04-80, електронна адреса: 2362@ckocz.gov.ua

 

 

//-//-//-//-//

Сільськогосподарська кооперація: можливості та перспективи

 

Сьогодні, Тальнівською районною філією Черкаського ОЦЗ було організовано та проведено засідання клубу для зареєстрованих безробітних «Територія успіху» на тему: Сільськогосподарська кооперація: можливості та перспективи, за участю представників Управління агропромислового розвитку Тальнівської РДА.

Мета заходу: ознайомлення з особливостями створення та функціонування сільськогосподарських кооперативів, можливостями сільськогосподарської кооперації, як способу ефективної самозайнятості на селі, роллю сільськогосподарських кооперативів в світі та основними принципами їх створення та функціонування в Україні.

Спеціаліст з профорієнтації Тальнівської районної філії Черкаського ОЦЗ Олена Липкань ознайомила учасників заходу з видами сільськогосподарських кооперативів, законодавчою базою, основними правами та обов’язками членів кооперативу, станом сільськогосподарської кооперації в Україні та Черкаській області. У ході проведення заходу також обговорювались інші ключові організаційні питання при створенні кооперативу. Учасників ознайомлено з особливостями діяльності сільськогосподарських кооперативів Європи та успішними прикладами кооперації в Україні.

Пересунько Леся, начальник відділу координації землеустрою управління АПР Тальнівської РДА, розповіла про державні програми підтримки кооперативів, гранти, як спосіб залучення додаткового капіталу.

Семінар пройшов досить жваво та пізнавально, безробітні задавали багато запитань, які їх цікавили та отримали кваліфіковані та вичерпні відповіді на них.

 

//-//-//-//-//

Людина- для професії чи професія- для людини

 

         У світі тисячі професій! Як зорієнтуватися у такій їх кількості? Як обрати серед них ту, з якої розпочнеться твій трудовий шлях, а можливо і залишиться на все життя? Це хвилює кожного із вас… Вибір професії – складний відповідальний крок у житті кожної людини. Він має бути свідомим і самостійним. Зробити правильний вибір – значить знайти своє місце у житті.

         Провідним фахівцем Тальнівської районної філії Школьною Вікторією  у Дитячій бібліотеці  15 травня проведено виїзне засідання клубу «Вибір» для шкільної молоді.  Тема зустрічі «Людина – для професії чи професія - для людини» націлила  учнів 8 класу Тальнівського НВК загальноосвітньої школи №1-гімназія – 16 осіб, як же правильно вибрати ту єдину, свою професію, яка б відповідала інтересам, темпераменту характеру, для яких питання вибору професії дуже актуальне. І найголовніше слід пам’ятати, що остаточний вибір лише за випускником, бо обираючи професію, він обирає власну долю. З школярами також опрацьовано помилки які допускаються при виборі майбутнього фаху, проведено бланкове тестування та рекомендовано пройти комплексне тестування на  профорієнтаційній платформі  «Моя професія».

         На завершення заходу наголошено, що немає професій з великим майбутнім, але є професіонали з великим майбутнім. І не важливо, що вибрана професія поки не дуже популярна. Головне, що саме в ній ви можете себе повністю реалізувати.

//-//-//-//-//

Електронний кабінет роботодавця

Державна служба зайнятості України, підтримуючи сучасні тенденції з розвитку та впровадження електронних сервісів,  запровадила  сучасний сервіс «Електронний кабінет роботодавця».

             «Електронний кабінет роботодавця» - інформаційно-комунікаційний сервіс, зорієнтований, насамперед, на скорочення витрат часу роботодавця для відвідування центру зайнятості.

Для реєстрації в електронному кабінеті необхідно:

на головній сторінці сайту служби зайнятості www.dcz.gov.ua натиснути жовту кнопку «Персональний кабінет» та зареєструватись (наявна інструкція);

після реєстрації, для авторизації на сайті, Вам необхідно надати особистому консультанту центру зайнятості e-mail, логін та пароль, вказані під час реєстрації;

після авторизації Ви отримаєте можливість подати звіт за формою № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» в онлайн-режимі, здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме тапереглянути:

- актуальність реквізитів свого підприємства, що містяться у базі служби зайнятості;

- звіти за формою 4-ПН, 1-ПА, які подавались до служби зайнятості;

- стан укомплектування заявлених вакансій;

- кількість направлень центром зайнятості претендентів на роботу;

- договори про організацію громадських робіт та працевлаштування після професійного навчання.

За більш детальнішою інформацією можна звернутися до Тальнівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості: вул. майданецька, буд.13/1, конт. телефон (04731) 3-04 -80, електронна адреса: 2362@ckocz.gov.ua

 

//-//-//-//-//

Виконавча служба наш соціальний партнер

17 травня 2019 року, заступник директора Тальнівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Наталія Слободян та начальник відділу взаємодії з роботодавцями Тетяна Чубань, виконуючою обов’язки начальника Тальнівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Наталією Мілевською та головним державним виконавцем Андрієм Алілуйком провели робочу зустріч, на яку були  запрошені безробітні особи, які перебувають на обліку в службі зайнятості та мають фінансові зобов’язання.

Питання, винесене на обговорення - сприяти працевлаштуванню та надавати соціальну підтримку тимчасово не працюючим громадянам, в особі боржників за виконавчим провадженням про стягнення аліментів, з метою забезпечення належного виконання рішень судів про стягнення аліментів.

Станом на 01.01.2019 року в службі зайнятості перебували на обліку 15 безробітних, стосовно яких діяло відкрите ДВС виконавче впровадження по стягненню аліментів.

З них станом на 01.05.2019 року 7 осіб працевлаштовані на робочі місця.

На зустрічі заступник директора Тальнівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Наталія Слободян, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Тальнівської районної філії Тетяна Чубань зазначили, що вирішення питань, пов’язаних з регулюванням зайнятості населення, працевлаштуванням, соціальною підтримкою тимчасово непрацюючих громадян є одним із завдань Державної служби зайнятості. В.о.начальника Тальнівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області  Наталія Мілевська звернула увагу безробітних на законодавчі аспекти щодо виконання фінансових зобов’язань та відповідальність за їх не виконання.

У ході зустрічі здійснено обмін думками та намічено заходи щодо налагодження тісної взаємодії районного відділу державної виконавчої служби з районною філією щодо сприяння у працевлаштуванні боржників за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів.

//-//-//-//-//

 

Щодо сприяння зайнятості осіб, які мають майнові зобов’язання

З метою узгодження організації та проведення спільних заходів, спрямованих на сприяння зайнятості осіб, які мають майнові зобов’язання, у тому числі заборгованість зі сплати аліментів, та стосовно яких відкрито виконавче провадження в органах державної виконавчої служби, в рамках Меморандуму про співробітництво між Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) та Міністерством юстиції України, підписаного 21.01.2019 року, 12.04.2019 року проведена нарада представників  Тальнівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості  та Тальнівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області.

В нараді взяли участь заступника директора – начальника відділу надання соціальних послуг районної філії Наталія Слободян, начальник відділу взаємодії з роботодавцями районної філії Тетяна Чубань та в.о. начальника відділу ДВС Наталія Мілевська.

Для координації спільних дій в досягненні мети Меморандуму в ході зустрічі обговорені шляхи взаємодії у різних напрямках співпраці, зокрема надання службою зайнятості повного комплексу соціальних послуг, в тому числі інформаційних та консультаційних, пов’язаних з працевлаштуванням, послуг щодо пошуку підходящої роботи, професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру, обміну інформацією про попит на роботу (вакансії).

 

//-//-//-//-//

У співпраці -  є результат!

Запорукою позитивного вирішення питань зайнятості в районі є тісна співпраця служби зайнятості з роботодавцями.

Працюючи у напрямку задоволення потреб роботодавців у кадрах Тальнівська района філія Черкаського обласного центру зайнятості постійно пропонує різні форми: читати далі Про компенсацію для роботодавця Тальнівщини

 

 

 

 

 

 

 

//-//-//-//-//

Платформа «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа»

 

Шановні старшокласники та шукачі роботи!     

Службою зайнятості запроваджена онлайн-профорієнтація за допомогою спеціального сервісу, який можна запустити прямо у браузері Вашого комп'ютера - платформа «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа». Відтепер система профорієнтаційного діагностування стала загальнодоступною, усі бажаючі мають можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації дистанційно у он-лайн форматі без відвідування центру зайнятості, якщо існує потреба у:

- виборі (зміні) професії;

- виборі майбутнього напряму професійного навчання;

-оцінці власних здібностей;

-саморозвитку.
           Програма тестування основана на діагностиці й зіставленні трьох основних факторів успішного професійного навчання й самореалізації: 
-професійна мотивація визначає глибинні професійні інтереси й цінності
-структура інтелекту – рівень розвитку інтелекту (ІQ), специфіку структури здібностей,
-психологічні схильності – схильність до певних видів професійної діяльності.
           Проходження усіх тестів гарантує високу результативність діагностики та максимально приближений професійний вибір для людини, яка проходить тестування.

Треба пам’ятати, що зайва година часу, витрачена на усвідомлення професійних вподобань, може заощадити роки марних зусиль у «пошуку професії по душі» у майбутньому!

За результатами повного тестування програма пропонує не приблизні напрями професійної самореалізації, а конкретні професії відповідно особистісних інтересів та схильностей, із зазначенням відсотка відповідності.
          Всім бажаючим, що потребують вибору або зміни професії, обрання свого кар’єрного шляху, визначення власних професійних інтересів, здібностей, психологічних схильностей, надається можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації у он-лайн форматі.

Для цього достатньо зв’язатись з профконсультантом центру зайнятості, заявити про своє бажання та отримати код доступу. 
Проаналізувати отримані результати можна самостійно, з батьками чи друзями, але краще зрозуміти результати тесту допоможуть фахівці центру зайнятості.

Записатись на тестування або отримати додаткову інформацію можна у фахівця з профорієнтації Тальнівської районної філії ЧОЦЗ за адресою: м.Тальне, вул.. Майданецька,  13/1 або за тел.. 3-04-79

//-//-//-//-//

        Гарантії забезпечення права громадян на працю - за такою темою 21 лютого 2019 року відбувся семінар для керівників підприємств, установ, організацій району за участю начальника відділу взаємодії з роботодавцями Тальнівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Тетяни Чубань, начальника  Тальнівського  відділу обслуговування громадян Звенигородського об’єднаного управління ПФУ  Черкаської області Наталії Толдонової, головного державного ревізора-інспектора відділу адміністрування податків  і зборів з фізичних осібЗвенигородського управління ГУ  ДФС у Черкаській області ЛарисиБезніздрої, головного Державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління  Держпраці у Черкаській області Івана Сокола. У заході взяли участь керівники та представники 36 підприємств району.

Право на працю є одним ізнайбільшважливихсоціально-економічних прав і визначаєможливість людей займатися працею для забезпечення як свого матеріального добробуту, так і духовного розвитку в умовах свободи та гідності, економічної безпеки та рівних можливостей. У реалізації забезпечення цього права, зважаючи на соціально-економічний стан країни, постійно є якісь загострення, проблеми, і ця тема завжди є актуальною.

 «Обов’язок держави полягає не лише у визнанніцього права шляхом закріплення в законодавчому порядку, а й, головним чином, у застосуванні певних заходів щодо його належного забезпечення. Метою проведення семінару є посилення співпраці з роботодавцями, спрямованої на легалізацію ринку праці, поширення інформаційно – роз’яснювальної роботи з додержання законодавства у сферіпраці та зайнятості населення, та можливостей працедавців в реалізації трудового права працівників», - зазначила у своєму виступі Тетяна Чубань. В ході проведення семінару розглянуті питання щодо дер­жавних гарантій у сфері зайнятості населення, заходів, які сприяють зайнятості та соціальних послуг, які можуть отримати клієнти, звернувшись до служби зайнятості.

Головний Державний інспектор Іван Сокол, розповів про актуальні проблеми захис­ту прав як найманих працівників, так і робото­давців, звернув увагу присутніх на те, що мають бути забезпечені принципи рівності у встановленні га­рантій для обох сторін, надав роз’яснення щодо відповідальності та наслідків невиконання обов’язків передбачених чинним законодавством.

Питання щодо використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин та одержання заробітної плати в «конвертах» також не оминули фахівці пенсійного фонду та фіскальної служби. Звертаючись до роботодавців та їх представників, Наталія Толдонова та Лариса Безніздра наголошували на те, що праця повинна бути легальною; які наслідки має не задекларована праця, не вчасне подання звітності або подання некоректних, неправдивих даних.

 

«Закликаємо не тільки знати про наявність трудових прав, але  й цінувати їх та захищати гарантії, визначені державою для кожного із нас!» - такими словами закінчився інформаційно-роз’яснювальний семінар для роботодавців.

//-//-//-//-//-//

Звітували про результати роботи за 2018 
Сьогодні в приміщенні Тальнівської районної філії відбувся захід (прес-конференція) за результатами діяльності Тальнівської районної філії Черкаського ОЦЗ за 2018 рік, визначення пріоритетів роботи на 2019 рік та реалізація впроваджених новітніх он-лайн сервісів Служби зайнятості.
На заході були присутні безробітні, роботодавці району та місцеві ЗМІ.
З результатами роботи у 2018 році з надання послуг клієнтам районної філії, як безробітним так і роботодавцям, ознайомила директор Тальнівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Світлана Савченко. Також, вона зупинилась на роботі за напрямками працевлаштування, організації професійного навчання, громадських та інших робіт тимчасового характеру, на співпраці з роботодавцями щодо надходження актуальних та перспективних вакансій до бази Служби зайнятості. 
У своєму виступі директор районної філії розповіла про реформаційні процеси Служби зайнятості, більш детально ознайомила присутніх з новітніми сучасними сервісами.
Далі, про впровадження в Службі зайнятості інституту "карєрного радника" розповіла заступник директора - начальник відділу надання соціальних послуг Наталія Слободян."Послуги кар'єрного радника направлені на сприяння особі в управлінні її кар'єрою, адаптації до потреб роботодавців, розвитку необхідних навичок, які користуються попитом на ринку праці", - звернула увагу присутніх Наталія Слободян.
Водночас, присутні дізналися про модернізацію сервісу профорієнтаційних послуг, з якими ознайомила фахівець з профорієнтації Вікторія Школьна.
Наприкінці зустрічі було підведено підсумки прес-конференції та намічено пріоритетні напрямки роботи Тальнівської районної філії на 2019 рік.

 

Впровадження інституту «кар’єрного радника»

//-//-//-//-//-//

Інформація про проведені масові заходи  Тальнівською районною філією Черкаського ОЦЗ

//-//-//-//-//-//

Реалізація пріоритетних завдань

Протягом 2018 року діяльність Тальнівської районної філії була спрямована на реалізацію пріоритетних завдань, визначених Державною службою зайнятості (Центральним Апаратом) щодо надання соціальних послуг клієнтам служби зайнятості.

У 2018 році послугами районної філії скористалися понад 1856 безробітних Тальнівського району, що на 4,8% менше порівняно з минулим роком.

Протягом 2018 року, за сприяння Тальнівської районної філії роботу отримали більше 1500  пошукачів роботи. У порівнянні з минулим роком, показник зріс та становив 113,5%.

За рік за направленням служби зайнятості працевлаштовані 764 особи з числа безробітних району.

 

Можливості працевлаштування в галузі будівництва в Ізраїлі для кваліфікованих українських працівників

Можливість тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників на ринку праці Держави Ізраїль надана українським громадянам в рамках міждержавної двосторонньої Угоди, укладеної між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль від 07 червня 2016 року (ратифікована та набула чинності 16 листопада 2016 року).

Відповідно до Угоди визначено 4 сфери для працевлаштування висококваліфікованих українських фахівців в Ізраїлі:

  1. опалубник - будівельні роботи (промислове будівництво, обробка деревини), обов'язковим є вміння читати плани будівництва;
  2. арматурник - робота з металом, обов’язковим є вміння читати плани будівництва;
  3. лицювальник – плиточник (покриття стін та підлоги керамічною плиткою);
  4. штукатур (штукатурні роботи).

 За більш детальнішою інформацією звертатися до Тальнівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості за адресою: м.Тальне вул.. Майданецька 13/1 або за телефоном 3-04-79

 

ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ РАЙОНУ!

Тальнівська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості інформує, що з 08.01.2019 року набрав чинності наказ Мінсоцполітики від 23.11.2018 року № 1763 «Про затвердження Змін до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню»

Відповідно до якого роботодавці подають звіт «НФОРМАЦІЯ
про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за 2018 рік»
до служби зайнятості за зміненою формою.

 

За додатковою інформацією звертатись до Тальнівської районної філії за адресою: м. Тальне, вул. Майданецька, 13/1або за тел. 3-04-80.

ДЯКУЄМО ЗА СПІВПРАЦЮ!

 

//-//-//-//-//-//

Можливості працевлаштування в галузі будівництва в Ізраїлі для кваліфікованих українських працівників

Можливість тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників на ринку праці Держави Ізраїль надана українським громадянам в рамках міждержавної двосторонньої Угоди, укладеної між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль від 07 червня 2016 року (ратифікована та набула чинності 16 листопада 2016 року).

Відповідно до Угоди визначено 4 сфери для працевлаштування висококваліфікованих українських фахівців в Ізраїлі:

  1. опалубник - будівельні роботи (промислове будівництво, обробка деревини), обов'язковим є вміння читати плани будівництва;
  2. арматурник - робота з металом, обов’язковим є вміння читати плани будівництва;
  3. лицювальник – плиточник (покриття стін та підлоги керамічною плиткою);
  4. штукатур (штукатурні роботи).

 За більш детальнішою інформацією звертатися до Тальнівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості за адресою: м.Тальне вул.. Майданецька 13/1 або за телефоном 3-04-79

Тальнівська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості інформує,

що некомерційною організацією (Громадська організація «Велика ідея») введено в експлуатацію інформаційну телефонну лінію (call-центр) для надання інформаційно – консультаційних послуг про умови участі у Програмі відповідно до Угоди (між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль) за номерами

(099) 2025588, (093) 2025588, (097) 2025588

Додатково з інформацією щодо умов працевлаштування українських працівників в будівельну галузь в Ізраїлі зацікавлені особи можуть ознайомитися на сайті некомерційної організації www.israeljobofficial.org.ua

//-//-//-//-//

Такі корисні тимчасові роботи

Одними із впливових заходів активної політики держави в галузі забезпечення зайнятості населення є організація тимчасової зайнятості. За рахунок проведення тимчасових робіт можна оперативно задовольнити потреби роботодавців у робочій силі, адже є робота на сезон або виникає час від часу, а для безробітних роботи тимчасового характеру можуть бути джерелом доходу у  період пошуку постійного місця роботи.

Впродовж 2018 року з числа безробітних  до громадських робіт та робіт тимчасового характеру залучено 626 безробітних,  з них на оплачуваних громадських роботах працювали 109 осіб.  Усього тимчасові роботи пропонували 41 роботодавець, з них 6 - сільські ради та управління соціального захисту населення.

За видами діяльності безробітним пропонувалась  тимчасова робота щодо підготовки документів з отримання житлових субсидій, впродовж року створено 65 тимчасових місць, на яких відпрацьовано  1317 людино-годин, засвоєно 310,3 тис.грн., з них 155,2 тис.грн. коштів Фонду;надавалась допомога із соціального супроводу соціально-вразливих категорій населення, зокрема інвалідів І групи, сімей учасників АТО  12 безробітними, за цим напрямком використано всього 58,2 грн., з них 29,1 тис.грн. коштів Фонду. На благоустрій територій населених пунктівнаправлено  9 безробітних,  засвоєно 37,8 тис.грн., з них 11,3тис.грн. грн. коштів Фонду, 26,5 тис.грн. коштів місцевих бюджетів. Благоустрій  об’єктів соціальної сфери проводили 22 безробітних,  використано 87,1 тис.грн коштів шляхом співфінансування.

З метою виявлення потреби сфери застосування громадських робіт, їх «корисності» для розвитку громади постійно поводиться робота щодо розширення їх видів. Так, у територіальних громадах вивчається потреба проведення робіт з екологічного захисту навколишнього середовища.  Тальнівська об’єднана територіальна громада в рамках захисту та збереження громадського здоров’я планує у 2019 році шляхом громадських робіт організувати супровід осіб ВІЛ-інфікованих та хворих на туберкульоз.

Із загальної кількості осіб, які брали участь у тимчасових роботах  228 були пізніше працевлаштовані. І більшість до того ж роботодавця. Так, слід пам’ятати, що виконання тимчасових робіт сприяє майбутньому працевлаштуванню. Наприклад, працюючи на оплачуваних громадських роботах з організації надання житлових субсидій 6 безробітних пізніше булиприйняті на роботу в управління соціального захисту. Перевага на першочерговістьзайняття посади в соцзабезі надавалася тим конкурсантам, хто мав досвід роботи, та добре себе зарекомендував «на громадських».

Надіємось на подальшу співпрацю з роботодавцями, органами місцевої влади і місцевого самоврядування щодо забезпечення безробітних тимчасовою зайнятістю.

 

//-//-//-//-//

 

До уваги роботодавців району!

 

Щороку не пізніше 1 лютого після звітного року роботодавцями до  органу Державної служби зайнятості незалежно від місцезнаходження подається  звіт «Інформація про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за 20__ рік» за формою, наведеною у додатку до Порядку щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню  271.

У частині першій ст. 14 Закону про зайнятість громадян підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб установлюється квота у розмірі 5 % середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік. Пунктом 23 Закону № 2148 частину другу ст. 14 Закону про зайнятість доповнено нормою, відповідно до якої для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону про пенсійне страхування залишилося 10 і менше років, підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб встановлюється квота у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників, яка набирає чинності з 01.01.2018 р.

Отже, починаючи з 01.01.2018 р. підприємства, установи та організації з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб мають забезпечити праце­влаштування не менше однієї особи, якій до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 10 років.

Слід зазначити, що підприємства, установи та організації з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб, як і раніше, мають забезпечувати 5-відсоткову квоту з працевлаштування громадян, наведених у частині першій ст. 14 Закону про зайнятість. Тобто окремої квоти з працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію залишилося 10 і менше років, для них не встановлено.

Роботодавці мають самостійно розраховувати зазначену квоту та забезпечувати працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію залишилося 10 і менше років. При цьому розрахунок здійснюється з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють у роботодавця і належать до вищезазначеної категорії.

Середньооблікова чисельність штатних працівників розраховується відповідно до Інструкції № 286 у частині визначення показника середньооблікової кількості штатних працівників. Вимога щодо виконання вищезазначеної квоти поширюється лише на тих роботодавців, організаційно-правову форму господарської діяльності яких можна визначити як підприємство, установа та організація. Тобто на фізичних осіб — підприємців зазначена норма не поширюється.

Згідно зі ст. 53 Закону про зайнятість у разі невиконання роботодавцем протягом року квоти для працевлаштування громадян, зазначених у частині першій ст. 14 Закону, з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у праце­влаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

            Додаткову інформаціє можна отримати у фахівців Тальнівської  районної філії або  за телефоном  3-04- 80.

 

//-//-//-//-//

Про вакансії та професії не «сухими рядками та  цифрами»

Ринок праці не стоїть на місці.  З розвитком технологій і постійним прогресом з’являються  нові професії та спеціальності, вони мають незвичні назви та й, на перший погляд, передбачають виконання якоїсь незвичної роботи. Вакансії для таких рідкісних професій найчастіше виникають на ринку праці великих міст та в невеликій кількості. Наприклад, футуролог – людина, яка прораховує можливі бізнес-ризики в компанії, кавіст - знавець вин; «тренери із життя» або лайф-коучери, відповідають за персональне зростання клієнта, постижер - спеціаліст зі створення накладної рослинності, до сфери його діяльності входить створення перук та шиньйонів, а також вусів та бакенбардів. Є така спеціальність за назвою хедхантер,  хоча простими словами – це працівник відділу кадрів. Люди можуть працювати вирівнювачами подушок, збирачем м’ячів, рятівником пінгвінів та продавачем мрій. Загалом, світ професій – величезний, більше 40 тисячі, і їх перелік постійно оновлюється - одні професії «народжуються», а інші «відмирають». Є професії, які мають давню історію, але сьогодні відроджуються.  Однією з таких професій є барбер - майстер, який приводить в порядок зовнішній вигляд чоловіків та пропонує в якості послуг стрижку, бриття гострим лезом, стрижку бороди тощо.

У роботодавців Тальнівського району були  затребувані професії зі звичайними назвами, але з вимогами  високого рівня професіоналізму до претендентів - водії, слюсарі, токарі, зварювальники,  пекарі, столяри. Для сфери послуг актуальною потребою залишаються продавці, кухарі, офіціанти. У сільському господарстві ніяк не обійтись без  трактористів, тваринників, робітників з обслуговування сільгосптехніки.

Так, до Тальнівської районної філії надійшли вакансії з пропозиціями для трактористів різних категорій  - 174, водіїв – 114, продавців - 69, слюсарів-ремонтників - 66,   зварювальників -25, операторів машинного доїння – 10. Однією з рідковживаних  вакансій для нашого району була вакансія для барбера.

Близько 350 вакансій укомплектовані у цьому році шукачами роботи за простими професіями, вони трудились та приносили блага на полі, виробництві, у сфері обслуговування.

Для стабільної та ефективної роботи підприємства, забезпечення його конкурентоспроможності все більшого значення набуває логістика. Роботодавці нашого ринку час від часу потребують таких фахівців, з вимогою володіння англійською мовою.

Затребуваними на ринку праці залишаються ІТ-фахівці. ІТ-галузь дуже різноманітна і в сучасному суспільстві ця професія є особливо важливою і потрібною.

Технології постійно розвиваються, а значить будуть потрібні  фахівці, які можуть та вміють працювати з цими технологіями, а фахівці служби зайнятості завжди раді прийти на допомогу як роботодавцям, так і по шукачам роботи.

Вже впродовж  28 років працівники служби зайнятості надають послуги із пошуку підходящої роботи та підбору персоналу та постійно працюють в напрямку досягнення високого рівня співпраці з усіма клієнтами служби.

Хай обрана кожною людиною професія або робота приносить задоволення, буде найулюбленішою та високооплачуваною, має високі результати та прибутки.

 

//-//-//-//

 

ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ. Служба зайнятості закликає черкащан оволодівати новими професіями

Детальніше про нові підходи в діяльності служби зайнятості Ви можете охнайомитися за посиланням

 //-//-//-//-//

Є потреба у кваліфікованих працівниках – служба зайнятості пропонує навчити.

Якщо  підприємство прагне до розвитку, то керівник має подбати про свої кадри. Останнім часом кількість вакансій робітничих професій збільшується, а знайти цих фахівців не завжди вдається, їх просто немає на ринку.

Служба зайнятості пропонує роботодавцям вихід - навчити потрібних фахівців на замовлення під гарантійне працевлаштування або за потреби підвищити їх рівень кваліфікації.

Шановні роботодавці, на веб-сайті Черкаського обласного центру зайнятості за посиланням https://chk.dcz.gov.ua/anonspodiya/vidbir-navchalnyh-zakladiv розміщена інформація  про Перелік професій (спеціальностей, напрямів або галузей знань), за якими прогнозується професійне навчання безробітних у 2019 році у навчальних закладах області.

Якщо вам потрібні фахівці зазначених професій прошу повідомити Тальнівську  районну філію Черкаського обласного центру зайнятості для оформлення замовлення на  навчання.

Навчання безкоштовне. Після успішного завершення повного курсу навчання за робітничими професіями безробітні отримують документ державного зразка - свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації. 

         Додаткова інформація за телефоном  3-04- 80.

 

//-//-//-//-//                                                             

До уваги роботодавців та населення району

Готуємо кваліфікованих робітників !

Центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ) – спеціалізовані навчальні заклади сучасного рівня для дорослого населення ( кому виповнилося 18 років), створені  для ефективної підготовки висококваліфікованих робітників шляхом професійного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації. Для зареєстрованих безробітних професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

На сьогодні функціонує 11 таких закладів, які пропонують навчання за  83 професіями.

ЦПТО ДСЗ пропонує отримання професії в стислі терміни з застосуванням новітніх технологій, спеціалізованих програм та залученням до викладання професіоналів, індивідуальне навчання, комфортну атмосферу для людей різного віку, комфортабельні гуртожитки.

Ознайомтеся з пропозиціями центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості на сторінці https://www.dcz.gov.ua/storinka/navchannya-za-napravlennyam-dsz, та зробіть правильний вибір та станьте успішними!

//-//-//-//-//

Про зайнятість населення в Тальнівському районі за січень-липень 2018 року

 

Впродовж 7 місяців 2018 року до Тальнівської районної філії Черкаського центру зайнятості з різних питань звернулося  2277  осіб, з них за сприянням у працевлаштуванні звернулося  1718 осіб, що на 61 особу більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

 

Впродовж 7 місяців  працевлаштовано 609 осіб безробітних - на 21 особу більше ніж за такий же період в 2017 році. Рівень працевлаштування в липні становив 11%.Серед осіб, які звернулися в поточному році 45% працевлаштовано в перші дні звернення до служби зайнятості.

Працевлаштовано 150 осіб, що підпадють під 5% квоту.

На 01.08.2018 року потребують працевлаштування 335 осіб  безробітних.

За січень

//-//-//-//-//

Шановні підприємці, керівники  підприємств, установ, організацій. З метою підготовки прогнозу потреби у працівниках у професійному розрізі на 2019 рік та визначення на майбутнє створення робочих місць, в Україні розпочинається поглиблене вивчення перспектив розвитку регіональних ринків праці – Всеукраїнське опитування. Анкетування роботодавців проводиться на порталі Державної служби зайнятості.

Зокрема, вже з 10 липня поточного року на порталі Державної служби зайнятості запроваджено анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019 рік. Роботодавці мають можливість заповнювати анкети у «персональних кабінетах» у розділі «Опитування». Сервіс доступний для роботодавців, які зареєстрували в центрах зайнятості логіни та парполі для входу в персональний кабінет.

Зареєструватися у персональному кабінеті можна за активним посиланням։ https://www.dcz.gov.ua/cabinet.

Додаткову інформацію можна отримати в за телефоном 3-04-80.

/-/-/-/-/

ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ПРОФЕСІЮ - ЦЕ ВАЖЛИВО